خانه / خبر پزشکی / کار در عمان

کار در عمان

کار در عمان

اشخاصی که دارای حرفه و مهارت شغلی خاصی می‌باشند می‌تواند به راحتی به کار در کشورهای حوزه خلیج فارس بپردازند. از جمله دلایلی که می‌توان به کار در این دسته از کشورها اشاره کرد، نزدیکی به ایران و همچنین افزایش ارزش پول آن کشورها در قیاس با واحد پول ایران می‌باشد. البته با توجه به شرایط حال حاضر شاید به سختی بتوان به بعضی از کشورهای عربی مانند امارات متحده از طریق کار ورود کرد. با توجه به این موضوع پیشنهاد ما به اشخاص جویای کار، کشور عمان می‌باشد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا مختصری به توضیح در خصوص کشور عمان بپردازیم و پس از آن به مقوله کار و شرایط یافتن کار در این کشور بپردازیم.

کشور عمان چگونه کشوری است؟

کشور عمان از جمله کشورهای ایمن منطقه خاورمیانه در طول 5 سال گذشته شناخته شده است. نکته جالب توجه در مورد این عمان آن است که حدود 91 درصد مردم این کشور با سواد می‌باشند و زبان دوم رسمی مردم این کشور انگلیسی می‌باشد. نکته بارز دیگر پیرامون کشور عمان امنیت آن و عدم وقوع جرم و جنایت در این کشور می‌باشد.

شرایط کار در عمان به صورت قانونی

مهمترین نکته‌ای که متقاضیان کار در عمان باید به آن توجه ویژه نمایند، یافتن یک کارفرمای معتبر عمانی است. روش‌های متفاوتی به منظور کاریابی در عمان و یافتن کارفرمای معتبر وجود دارد که در مقاله‌ای جداگانه به آن‌ها می‌پدازیم. متقاضیان لازم است تا پس از ارسال رزومه به کارفرما مورد نظر و اخذ تاییدیه از ایشان اقدام به اخذ ویزای کار عمان نمایند.

اشخاصی که به هر دلیل امکان یافتن شغل مناسب و کارفرما را ندارند، می‌توانند از طریق تماس با کارشناسان امور مهاجرت به عمان در موسسه حقوقی رادیو وکالت، درخواست یافتن کار در عمان دهند تا حداکثر ظرف 6 ماه برای شخص متقاضی در این کشور شغل مناسب یافت شود.

 

کار در عمان

ویزای کاری عمان برای ایرانیان

اشخاصی که قصد کار در عمان ا دارند باید توجه نمایند بدون ارائه پیشنهاد کاری به هیچ عنوان قادر به دریافت ویزای کاری نمی‌باشند. این ویزا برای افراد بالای ۲۱ سال و حداکثر ۶۰ ساله صادر می‌گردد. مدت زمان اعتبار این ویزا 2 ساله بوده که پس از پایان آن امکان تمدید وجود خواهد داشت. اشخاصی که قصد کار در عمان را دارند می‌توانند از طریق موسسه حقوقی رادیو وکالت اقدام به کسب ویزای کار عمان نمایند تا ظرف حداکثر 2 ماه ویزای ایشان صادر شود.

در حال حاضر حدود 2 میلیون نفر خارجی در کشور عمان به کار و زندگی مشغول می‌باشند چرا که دریافت حقوق بالا در کنار پرداخت حداقل مالیات و تشکیل یک زندگی مناسب مزیت‌هایی است که سبب می‌شود اشخاص خارجی به کار در عمان روی آورند. نکته قابل توجه دیگر ارزش واحد پول عمان در قیاس با ایران می‌باشد به طوریکه هر ریال عمان در حال حاضر حداقل حدود 32 هزار تومان می‌باشد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کشور عمان:

به منظور دریافت ویزای کار عمان اشخاص متقاضی نیاز به ارائه مدارک ذیل دارند:

  • ارائه گذرنامه‌ای معتبر که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد
  • ارائه اصل و کپی شناسنامه
  • ارائه چند قطعه عکس رنگی

 

https://legalholding.ir/%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%86/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *