خانه / اخبار پزشکی دیگر / پزشکی اخبار امروز: پس از تمام

پزشکی اخبار امروز: پس از تمام

[ad_1]

اگر شما در حال حاضر در حال تجربه “جشن بعد از خوردن گناه،” محققان در کیلوگرم Jebsen مرکز تحقیقات دیابت در دانشگاه برگن ممکن است برخی از خبر خوب برای شما چربی اشباع شده نه خطر بیماری قلبی ممکن است افزایش یابد. افراط از چربی های اشباع شده مانند خامه و کره این فصل ممکن است برای قلب و سلامت کلی که قبلا تصور بد.
[butter on a chopping board]
تحقیقات جدید که چربی های اشباع شده مانند آنهایی که در کره، خطر ابتلا به بیماری قلبی ممکن است افزایش می یابد.

در نو نروژی رژیم غذایی مداخله مطالعه (FATFUNC) منتشر شده در آمریکا Journal of Clinical Nutrition ، مطالعه رهبر دستیار پروفسور سایمون Nitter Dankel و همکاران مورد سوال و لغو نظریه غذایی که چربی اشباع شده ناسالم برای بسیاری از مردم است. این نظریه ادبیات بهداشتی برای بیش از 50 سال تحت سلطه است.

مفهوم محدود کردن چربی های اشباع شده برای حمایت وزن سالم بدن و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن در دستورالعمل های بهداشتی برای دهه برجسته است. اخیرا، با این حال، دانشمندان و سازمان بهداشت متضاد نظرات در خطرات ناشی از چربی های اشباع شده اند.

آمریکا قلب انجمن (AHA) با دولت هشدار و اکو که مصرف چربی های اشباع شده می تواند منجر به سطوح کلسترول “بد” در خون خطر بیماری های قلبی مطرح شده موافقم.

آکادمی تغذیه و مبحی اغذیه، نقش چربی اشباع شده در بیماری های قلبی به علت فقدان شواهد اتصال دو خرد تاکید با این حال، توصیه.

آمده اکثر غذاها است که به طور طبیعی سرشار از چربی اشباع شده از منابع حيواني از جمله گوشت و فراورده های لبنی. توصیه قلب محدود کردن چربی های اشباع شده – مانند آنهایی که در کره و پنیر و گوشت قرمز و غذاهای حیوانی بر اساس دیگر – براساس دهه علم صدا می گویند.

Dankel و تیم او خطر چربی اشباع شده در 38 مردان با چاقی شکمی تست شده. شرکت کنندگان به دو گروه تقسيم شدند و پس از 12 هفته بسیار پر چرب، کم کربوهیدرات رژیم غذایی و یا رژیم غذایی کم چربی، کربوهیدرات بالا.

محققان اندازه گیری توده های چربی در منطقه شكم کبد و قلب. آنها همچنین بررسی عوامل خطر قلبی-عروقی.

کیفیت چربی و کربوهیدرات درایو یک رژیم غذایی سالم

نظریه فعلی اطراف چربی اشباع شده را نشان می دهد که گروه پر چرب، کم کربوهیدرات می خواهد بیشتر در معرض خطر بیماری های قلبی نسبت به گروه کم چربی، کربوهیدرات بالا. با این حال، این بود که چنین نیست; تفاوت بین گروه وجود دارد.

“مصرف زیاد چربی کل و اشباع نشده محاسبه ریسک بیماری های قلبی عروقی را افزایش نمی دهد” استاد و متخصص قلب Ottar Nygård که به مطالعه کرد.

“شرکت کنندگان در رژیم غذایی بسیار پر چرب نیز تا به حال پیشرفت های قابل توجهی در cardiometabolic مهم خطر عوامل مختلفی مانند نابجا ذخیره چربی و فشار خون و چربی خون (تری گلیسیرید) و انسولین و قند خون,” او می افزاید.

“ما در اینجا در اثر چربی کل و اشباع در چارچوب نگاه…

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *