خانه / خبر پزشکی / مطلب پزشکی جدید: واکسن آنفلوانزا شانس مرده‌زایی را کاهش می‌دهد

مطلب پزشکی جدید: واکسن آنفلوانزا شانس مرده‌زایی را کاهش می‌دهد

[ad_1]

سلامانه : بنابر یک مطالعه جدید، واکسن فصلی آنفلوانزا ممکن است خطر مرده‌زایی زنان باردار را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، محققان استرالیایی به بررسی نزدیک به ۵۸ هزار تولد مادران قسمت غربی امریکا در فصول آنفلوانزای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ پرداختند. بیش از ۵ هزار تولد مربوط به زنانی بود که در طول دوران بارداری واکسن آنفلوانزا زده بودند.


مطالعه نشان داد زنانی که واکسن آنفلوانزا زدند نسبت به دیگران، ۵۱ درصد کمتر احتمال داشت که به مرده‌زایی دچار شوند.


محققان جز این دریافتند که نرخ مرده‌زایی پس از فصل آنفلوانزا افزایش و در ماه‌های قبل از آن کاهش داشت اما آنها گفتند که این تغییرات فصلی از نظر آماری معنی‌دار نیست.


این مطالعه در روز ۳۱ مارس در ژورنال بیماری‌های عفونی بالینی منتشر شد.


مؤلف مطالعه، انت ریگان گفت: «در طول پاندمی H1N1 در سال ۲۰۰۹، ما شاهد کاهش مشابهی در مرده‌زایی‌های پس از واکسیناسیون بودیم. نتایج ما علی‌الخصوص از آن جهت هیجان‌انگیزند که نشان می‌دهند ما می‌توانیم همین اثر حفاظتی را در اپیدمی‌های فصلی که هر سال زمستان اتفاق می‌افتد، تجربه کنیم. متأسفانه ما می‌دانیم که حدود ۴۰ درصد زنان باردار واکسن نمی‌زنند و بی‌بهره می‌مانند.»

[ad_2]

روان فروم بزرگترین وب سایت ارائه دهنده اخبار و مطالب پزشکی و سلامت. شما می توانید روزانه اخبار پزشکی و سلامت را در روان فروم مطالعه نمایید. شما می توانید روح و روان خود را با مطالب آموزنده روان فروم بهبود دهید. روان فروم , پرتالی برای سلامت شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *