خانه / خبر پزشکی / مطلب پزشکی جدید: بلافاصله بعد از خوردن غذا ورزش نکنید

مطلب پزشکی جدید: بلافاصله بعد از خوردن غذا ورزش نکنید

[ad_1]

سلامانه : یک کارشناس طب سنتی گفت: ورزش قبل از اینکه هضم غذا تمام شود, باعث اختلال در هضم و التهاب و تولید مواد سمی در بدن می‌شود.

به گزارش تسنیم ؛ سید جواد علوی درباره تأثیر ورزش بر بدن اظهار کرد: یکی از 6 اصل ضروری سلامتی، فعالیتهای بدنی است که به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ ورزش و فعالیتی که خودمان انجام می‌دهیم و حرکاتی که روی بدن مانند ماساژ و دلاکی انجام می‌شود.

وی گفت: بدن حدود 200 عضله دارد، از بند انگشتان تا موها، این عضله‌ها برای تحرک مناسب آفریده شده‌اند که متأسفانه در زندگی امروز شاهد کم‌تحرکی این عضلات هستیم.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: ورزش و فعالیت، حرارت و خشکی بدن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود رطوبتهای اضافه و مانده در بدن ناشی از هضم نامناسب و مصرف نادرست غذایی، رطوبت‌های زائد، اخلاط زائد، نرم و رقیق و آماده دفع شوند.

وی تصریح کرد: بعد از هضم، مواد زائدی تولید می‌شود که از طریق ادرار، مدفوع و ورزش باید دفع شوند؛ ابن‌سینا می‌گوید هیچ دافعی مثل ورزش برای انسان نیست؛ ورزش معتدل باعث می‌شود فقط مواد زائد از بدن دفع شود و مواد سالم در بدن حفظ شود.

تقسیم‌بندی ورزش‌ها از نظر قدرت

علوی بیان داشت: ورزش به دو دسته شدید و خفیف تقسیم‌بندی می‌شود و از نظر مدت به ورزش طولانی و ورزش کوتاه و از نظر سرعت به سریع و ورزش کُند تقسیم می‌شود.

این کارشناس طب سنتی گفت: ورزش‌های سریع بیشتر حرارت را بالا می‌برند اما ورزش‌های طولانی، بیشتر تحلیل برنده هستند؛ افرادی که دنبال رژیم لاغری هستند از این نوع ورزش‌ها استفاده کنند.

علوی یادآور شد: اگر مزاج شخصی گرم باشد با عدم فعالیت مزاج به‌سمت گرمی متمایل می‌شود اما در نهایت حرارت درونی و مفید بدن کاهش پیدا می‌کند؛ اگر مزاج سرد باشد, کم‌کم مزاج به سردی متمایل و باعث سوءمزاج می‌شود اما ورزش باعث تعدیل مزاج می‌شود.

وی متذکر شد: ورزشی معتدل است که ضمن اینکه ضربان قلب و تنفس شخص زیاد می‌شود، پوست حالت گُل انداختن پیدا کند و زرد شود اما نباید به تنگی نفس یا ضعف زیاد یا کبودی چهره منجر شود؛ ورزش قبل از اینکه هضم غذا تمام شود, باعث اختلال در هضم و التهاب و تولید مواد سمی در بدن می‌شود.


 

[ad_2]

روان فروم بزرگترین وب سایت ارائه دهنده اخبار و مطالب پزشکی و سلامت. شما می توانید روزانه اخبار پزشکی و سلامت را در روان فروم مطالعه نمایید. شما می توانید روح و روان خود را با مطالب آموزنده روان فروم بهبود دهید. روان فروم , پرتالی برای سلامت شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *