خانه / خبر پزشکی / مطلب پزشکی جدید: آقای رئیس‌جمهور! سازمان‌های بیمه‌گر را به پرداخت بدهی بیمارستان‌ها ملزم کنید

مطلب پزشکی جدید: آقای رئیس‌جمهور! سازمان‌های بیمه‌گر را به پرداخت بدهی بیمارستان‌ها ملزم کنید

[ad_1]

سلامانه : 243 نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور از وی خواستند مشکل تأمین منابع مالی طرح تحول سلامت را به عنوان بزرگترین طرح اجتماعی دولت  برطرف کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در این نامه که دقایقی پیش در پایان جلسه علنی عصر امروز قرائت شد، آمده است:

طرح تحول سلامت که در اجرای سند چشم انداز توسعه و بخشی از احکام برنامه پنجم آغاز شده، منشأ خدمات ارزشمندی در کشور بوده و به اذعان عموم مردم و مسئولان نظام، دغدغه شهروندان بویژه محرومان کشور را در دریافت خدمات مطلوب و کاهش هزینه‌های سرسام‌آور به صورت شایسته‌ای مرتفع کرده است.

افزون بر رضایت عمومی مردم شریف ایران از اجرای طرح تحول سلامت، در چند مرحله مقام معظم رهبری نیز در حمایت و تداوم طرح تاکید کرده‌اند.

سومین سال از شروع طرح تحول سلامت، علیرغم پیش بینی منابع مورد نیاز و تصویب طرح در هیات دولت و بخشی از احکام مالی مورد نیاز در مجلس شورای اسلامی، به نظر می‌رسد عدم تخصیص منبابع مندرج در قانون بودجه و بویژه عدم پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های سراسر کشور از سوی سازمان‌های بیمه‌ای، یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت دچار چالش شده است.

بدون تردید کمرنگ شدن خدمات ارائه شده در حوزه سلامت نگرانی قشر عظیمی از محرومان کشور را به همراه خواهد داشت، از این رو انتظار می‌رود دستور فرمایید تدبیر لازم به منظور رفع مشکلات مذکور و پرداخت مطالبات ذکر شده معمول گردد.

[ad_2]

روان فروم بزرگترین وب سایت ارائه دهنده اخبار و مطالب پزشکی و سلامت. شما می توانید روزانه اخبار پزشکی و سلامت را در روان فروم مطالعه نمایید. شما می توانید روح و روان خود را با مطالب آموزنده روان فروم بهبود دهید. روان فروم , پرتالی برای سلامت شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *