خانه / خبر پزشکی / اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق کار و سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق کار و سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق کار و سرمایه گذاری

شما حق دریافت ویزای طولانی مدت و دائمی را در جمهوری چک دارید، اگر یک شرکت را ثبت کنید به موجب قانون تجارت جمهوری چک اخیرا شرایط لازم برای دریافت مجوز اقامت را تشدید کرده است. فقط چند سال پیش می توانستید پس از ثبت نام شرکت یا یک کارآفرین خصوصی، اجازه اقامت را بر اساس فعالیت کارآفرینی درخواست کنید. ولی در حال حاضر فقط با توسعه تجاری شما می توانید حق اقامت را داشته باشید و باید کسب و کار خودتان را گسترش دهید.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم که برای یک ویزا طولانی مدت فقط چند ماه پس از فعالیت شرکت خود درخواست دهید که خطری وجود نداشته باشد در طول مصاحبه در کنسولگری، بسیار مهم است که ضرورت اقامت خود را در خاک جمهوری چک برای بیش از 90 روز ثابت کنید.

مدت زبمان اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک برای کسب و کار به طور کلی 120-90 روز است. دانشجویانی که در کشور چک تحصیل می کنند می توانند قبل از اتمام تحصیلات خودشان دنبال شغل بگردند که مشکلی برای اقامتش وجود نداشته باشد.

حضور گواهینامه تجارتی مبنی بر فعالیت کارآفرینی در جمهوری چک لازم است .

طبق قانون صدور مجوز تجارت در جمهوری چک (قانون 455/1991Coll)سه نوع مجوز وجود دارد:

  1. مجوزهای آزاد
  2. مجوزهای حرفه ای (این یک الزام اجباری برای ارائه دیپلم یا سایر مدارک حرفه ای است)
  3. مجوز براساس  مجوز وزارتخانه

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق ازدواج

اگر شما علاقه به اخذ اقامت وتابعیت درجمهوری چک دارید، یکی از بهترین و کوتاه ترین راه ها ازدواج با یک شهروند چکی می باشد که می توانید تابعیت آن کشور را به صورت دائم به دست آورید .کسی که بخواهد در جمهوری چک ازدواج کند باید مدارک زیر را به موسسه ازدواج تحویل دهد.

  • گواهی تولد
  • سند شهروندی
  • گواهی مبنی بر اقامت دائم و وضیعت تأهل

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق تولد

اگر کودکی یکی از والدینش تابعیت جمهوری چک را داشته باشد او نیز تبعه چک می شود و همچنین کودکی که خارج از جمهوری چک به دنیا امده باشد و مادرش جز تبعه جمهوری چک نباشد ولی پدرش چکی باشد او نیز تبعه جمهوری چک می شود و برای طفل تابعیت چک صادرمی شود. (اصل خون) پس برخلاف اصل خاک تولد درچک باعث تحمیل تابعیت نمی شود و همچنین برای طفلی که سن او از 17 سال کمتر است و بدون تابعیت می باشد یا والدین او نیز دارای تابعیت کشور دیگری نباشند می توانند اقدام به اخذ تابعیت و اقامت در جمهوری چک را نماید.

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق ورزش

این حالت خاص برای اخذ اقامت وتابعیت درجمهوری چک است . ورزش باید حرفه اصلی فرد بوده و درآمدی از طریق قرارداد رسمی داشته باشد. ویزای موقت نیز برای آن دسته از شهروندان صادر میشود که به منظور شرکت در برنامه های ورزشی، فعالیت های فرهنگی و یا کنفرانس های بین المللی به جمهوری چک می آیند. درخواست برای ویزا به منظور ورزش، عموما 90 تا 120 روز ادامه دارد.

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق پناهندگی

اخذاقامت وتابعیت درجمهوری چک در صورتی از طریق پناهندگی امکان پذیر است که ،اشخاصی که برای مدت حداقل پنج سال در قلمرو جمهوری چک اقامت نمایدد دوره زبان چکی را گذرانده باشند و در آزمون موفق به کسب نمره خوب باشند و تابعیت کشور خود را رها کرده باشند و سابقه کیفری نداشته باشند.

 

اخذ اقامت و تابعیت در جمهوری چک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *