خانه / اخبار پزشکی دیگر / اخبار پزشکی امروز: مغز نگاشت زودرس نوزادان می تواند کمک به پیش بینی در دوران کودکی و ناتوانی

اخبار پزشکی امروز: مغز نگاشت زودرس نوزادان می تواند کمک به پیش بینی در دوران کودکی و ناتوانی

[ad_1]

تحقیقات نوزادان زودرس متولد بیشتر در معرض معلولیت در حال توسعه نشان می دهد که. با این حال، یک مطالعه جدید نشان می دهد که نقشه برداری مغز در preemies ممکن است کمک به پیش بینی و جلوگیری از تبعات منفي مغزي اوایل.
[mother holding newborn]
یک مطالعه جدید نشان می دهد که اوایل اسکن های مغز و آسیب نقشه برداری در نوزادان نارس می تواند کمک به پیش بینی توسعه معلولیت های بعد.

تولد رخ می دهد که نوزاد قبل از هفته ۳۷ بارداری – 3 هفته قبل از مدت متولد شده است.

در سراسر جهان، زودرس تولد علت مرگ در كودكان زير 5 سال هستند.

در ایالات متحده نوزادان نارس نوزادان 1 در 10 با توجه به مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) تاثیر می گذارد. CDC همچنین گزارش شده که یک سوم از مرگ و میر نوزادان توسط تولد عوارض ناشی.

تولد به طور کلی همراه با خطر بالاتر مرگ و ناتوانی نوزاد است چرا که کودک نیاز به دوره کامل بارداری به درستی. به عنوان مثال، یک نوزاد اندامهای حیاتی – از جمله در ریه ها، کبد، و مغز – همه هفته آخر بارداری به طور کامل و سالم نیاز.

توسعه بسیاری از نوزادان بازمانده عوارض مانند تنفس و مشکلات مشکلات آموزشی و یا شنوایی و اختلال بصری.

عدم تامین اکسیژن به مغز شایع ترین علت مغزی در نوزادان زودرس متولد شده است. این منجر به آسیب به ماده سفید مغز است.

ماده سفید مغز – گاهی اوقات به عنوان “مترو مغز” اشاره – اتصال مناطق مختلف ماده خاکستری مخ است. انتظار می رود، آسیب مغزی “سیستم حمل و نقل” می تواند منجر به مشکلات ارتباطی و انتقال سیگنال ضعیف که در کل بدن انسان تاثیر می گذارد.

تحقیقات جدید – منتشر شده در اعصاب ، مجله آمریکایی آکادمی نورولوژی – بررسی ارتباط بین ماده سفید مغزی در نوزادان نارس و معلولیت های دوران کودکی.

نقشه برداری مغز اولیه پیش بینی ناتوانی بعد

محققان به رهبری دکتر استیون میلر از بیمارستان کودکان بیمار در تورنتو کانادا بررسی گروهی از موعد مقرر متولد شده نوزادان بستري به مراقبت ويژه نوزادان در بيمارستان و مرکز بهداشت در ونکوور، کانادا بریتیش کلمبیا زن.

دکتر میلر و تیم بررسی 58 از نوزادانی است که با ماده سفید مغز آسیب تشخیص داده شد. اين نوزادان مغز MRI اسکن و نقشه برداری شده برای ضایعات در ميانگين 32 هفته بعد از بارداری بودند.

محققان ارزیابی مهارت های حرکتی نوزادان و همچنین توانایی زبان و استدلال خود را در سن 18 ماه. آنها نیز به دنبال بچه ها برای 7 سال.

دانشمندان متوجه ارتباط اولیه آسیب ماده سفید و بعد موتور و استدلال مشکلات.

به طور خاص، تعداد بالایی از ضایعات ماده سفید کوچک – صرف نظر از محل سکونت خود را در مغز – با دقت پیش بینی مشکلات موتور در 18 ماه. علاوه بر این، تعداد زیادی از آسیب های ماده سفید در لوب فرونتال پیش بینی…

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *