خانه / اخبار پزشکی دیگر / اخبار پزشکی امروز: توانایی برای بوی ‘مارچوبه توالت’ با تغییرات ژنتیکی

اخبار پزشکی امروز: توانایی برای بوی ‘مارچوبه توالت’ با تغییرات ژنتیکی

[ad_1]

اگر همیشه قدرت فوق العاده به هدایت روشنی از، توانایی به بوی عطر منحصر به فرد، تند که مارچوبه ادرار می دهد احتمالا بالایی بر خوردار خواهد شد. همانطور که معلوم نیست هر کس به اندازه کافی خوش شانس به این پدیده لقب “توالت مارچوبه.” تجربه است جدید آشکار می سازد که فقط آن دسته از ما با تغييرات در ژن های مسئول برای تشخیص بو کنید بوی عطر و بوی عجیب و غریب.
[Asparagus on a chopping board]
تحقیقات اخیر نمی تواند منشاء ژنتیکی توانایی بو بو در ادرار انسان تولید پس از مصرف مارچوبه را شناخته است.

مطالعات قبلی را ریختن برخی از نور را در موضوع که می تواند و بوی سولفور متمایز مارچوبه توالت تشخیص نیست.

محققان ابتدا مطمئن نیستید از دلیل که چرا برخی از افراد هستند تاثیر پذیری از بوی بودند. فرضهای آنها برخی افراد ممکن است توانایی به بوی یا تولید بوی کمبود یا نبود که از عطر می تواند به از دست دادن خاص حس بویایی – معروف به “مارچوبه بار فقدان حس شامه.”

ماده تولید شده و در ادرار از طریق metabolizing نباتی اخراج متابولیت های مارچوبه نامیده می شود. این از متان تیول و S-متیل thioesters ساخته شده است.

آن است که هر کس که می خورد مارچوبه ادرار آلوده مارچوبه این تولید فکر کردم. محققان می گویند که این متابولیت ایجاد “گل بدبو نه.”

افرادی که قادر به بو مارچوبه متابولیت در ادرار خود نیز قادر به تشخیص آن در ادرار افراد است که تولید متابولیت های مارچوبه شناخته شده هستند. این نشان می دهد که بار فقدان حس شامه ممکن است به احتمال زیاد توضیح.

در تلاش برای پیدا کردن عوامل ژنتیکی در توانایی بو و یا هنوز بوی مارچوبه متابولیت وجود دارد گروهی از محققان از ایالات متحده و اروپا مطالعه جدید انجام و نتیجه در نسخه کریسمس 1840، منتشر شده است.

ارتباط بین تنوع ژنتيكي، مارچوبه بار فقدان حس شامه کاوش

رهبری توسط سارا Markt و Mucci Lorelei – در هاروارد چان توریم مدرسه بهداشت عمومی کارشناسی ارشد – تیم تحقیقاتی انجام تجزیه و تحلیل 6,909 مردان و زنان از تبار اروپایی-آمریکایی است که در مطالعات طولانی مدت دو: پرستاران بهداشت مطالعه و مطالعه پیگیری بهداشت حرفه ای.

شرکت کنندگان خواسته شد تا پاسخ به اعلان: “بعد از خوردن مارچوبه شما بوی قوی مشخصه در ادرار شما متوجه است.”

مردم است که در پاسخ با “به شدت موافقم” به عنوان قادر به بو مارچوبه و کسانی که در پاسخ به “متوسط”کمی موافقم،”موافقم” “کمی مخالف،” طبقه بندی “مخالفت نسبتا” و “به شدت مخالف” به عنوان داشتن مارچوبه بار فقدان حس شامه طبقه بندی شدند.

محققان سپس بررسی رابطه بین تنوع ژنتيكي و صفت بار فقدان حس شامه مارچوبه در مولفه های ژنتیکی بیش از 9 میلیون.

Markt Mucci و همکاران شناسایی صدها نوع در توالی دی ان ای–در سراسر چندین ژن در حس بویایی – است که به شدت با توانایی تشخیص مارچوبه…

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *